Home  >  D-Box  >  Profil společnosti

 

D-BOX Technologies vyvíjí a vyrábí Hi-Tech systémy vybavené elektrohydraulickými prvky používané v různých segmentech zábavního průmyslu. V oblasti celovečerních filmů a televizních seriálů využívá unikátní patentovaná technologií « D-BOX Motion Code™ » speciální pohybové kódy naprogramované zvlášť pro každý film, TV program, nebo video hru. Tento kód pak řídí pohyb generující systém, který je integrován do sedačky či křeslo nebo je vestavěný do podlahy pod divákem. Pohyby, otřesy či jiné pohybové efekty („motion effects – MFX) jsou pak dokonale synchronizovány se všemi akcemi na obrazovce či plátně a vytváří bezkonkurenčně realistický zážitek. Koncem roku 2009 disponovalo pohybovou stopou D-BOX MOTION CODE™ více než 850 celovečerních titulů. Příchod formátu BD 2.0 umožnila řadě předních hollywoodských studií vydávat bluray disky, které již vedle obrazové a zvukové stopy obsahují i třetí, pohybovou stopu D-BOX MOTION CODE™. Díky dohodám s lídry filmového i herního průmyslu se D-BOX postupně stává novým globálním standardem v oblasti zábavy, zejména pak kinematografie.

D-BOX je veřejně zapsaná společnost uvedená v TSX Venture pod symbolem DBO.A.

D-BOX® je registrovaná obchodní značka a D-BOX MOTION CODE je ochranná známka D-BOX Technologies Inc. Ostatní názvy slouží pouze k informativním účelům a mohou být obchodními značkami jejich příslušných vlastníků.

Reference
"Absolutně nejlepší součást z veškerých mých nákupů, za které jsem utrácel pro své domácí kino. Klobouk dolů!!!! Nevyhazujte peníze za reproduktory, pohyblivé křeslo povýší váš zážitek a přidá třetí rozměr při sledování filmů." Howard T., Pharm.D.